ثبت شرکت آلامتو موسسه ثبت شرکت الامتو برترین موسسه ثبت ایران

موسسه خدمات اداری آلامتو

021 8842 3996
انجام کلیه خدمات بصورت غیر حضوری و حضوری
sabtalamto@gmail.com

خلاصه ای در مورد آدرس شرکت


​​​​​​​زمانی که شرکت ثبت می شود آدرس و کدپستی به عنوان محل فعالیت قانونی شرکت در بند 3 اساسنامه اعلام می شود، اما پس از مدتی ممکن است به دلیل پایان مدت اجاره شرکت، کم بودن فضای شرکت به نسبت تعداد کارکنان و دلایل مشابه اعضا و شرکای شرکت تصمیم به تغییر محل قانونی فعالیت یا به اصطلاح تغییر آدرس و کدپستی شرکت بگیرند.  تغییر آدرس ممکن است از یک نقطه شهر به نقطه دیگر همان شهر، از یک شهر به شهر دیگر یک استان، و یا از یک استان به استان دیگر باشد. با توجه به اینکه تمام تغییرات باید به تائید اداره ثبت شرکت ها برسد، پس از تصمیم به تغییر آدرس و مشخص شدن آدرس و کدپستی جدید محل فعالیت بایستی نسبت به ثبت و آگهی نمودن آن اقدام شود. تمامی تغییرات طی صورتجلسه ای که به امضای تمام اعضا و سهامداران / شرکا رسیده باشد قابل انجام خواهد بود.

مدارک مورد نیاز جهت تغییر آدرس و کد پستی شرکت


​​​​​​​ارایه مدارک شناسایی تمام اعضا و شرکا ( کارت ملی و شناسنامه ) .
ارائه مدارک ثبتی شرکت: روزنامه و آگهی آخرین تغییرات، اساسنامه، تقاضانامه و شرکت نامه در شرکت های مسئولیت محدود / اظهارنامه در شرکت های سهامی خاص، آخرین لیست شرکا / سهامداران و اعضا هیئت مدیره.
ارائه آدرس و کد پستی جدید محل فعالیت.
در صورتی که شرکت زیر نظر سازمانی فعالیت می کند، ارائه اصل مجوز تائید از مراجع مربوطه مبنی بر بلامانع بودن انجام تغییر آدرس و کدپستی.
 
مهر و مضا نمودن صورتجلسه مربوط به تغییر آدرس و کدپستی.
در صورت انجام تغییر توسط وکیل، ارائه وکالتنامه مهر و امضا شده.

مراحل تغییر آدرس و کد پستی شرکت


تشکیل مجمع ( با حضور تمام یا اکثریت شرکا).
تنظیم و مهر و امضا نمودن صورتجلسه.
ارسال و ارائه صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها.
بررسی توسط کارشناس.
در صورتی که مراحل به درستی انجام شده باشد آگهی توسط کارشناس صادر می شود.
پرداخت هزینه قانونی اداره ثبت شرکت ها و دریافت آگهی.
پرداخت مبلغ روزنامه رسمی و صدور آن پس از یک هفته الی ده روز کاری.

مراحل تغییر آدرس و کدپستی از تهران به شهرستان یا بالعکس

​​​​​​​
تغییر آدرس از یک شهر به شهر دیگر در واقع تغییر در واحد ثبتی می باشد. در این شرایط مراحل اولیه تغییر آدرس مانند مراحل شرح داده شده است با این تفاوت که در این شرایط، پس از صدور آگهی تغییر آدرس پرونده به واحد ثبتی جدید منتقل می شود و آگهی مربوط به آن شهر باید از واحد ثبتی جدید دریافت شود. نکته قابل توجه اینکه با تغییر واحد ثبتی، شماره ثبت شرکت نیز تغییر می کند اما شناسه ملی بدون تغییر خواهد بود.

نکاتی در مورد تغییر آدرس و کدپستی شرکت


پس از صدور آگهی و روزنامه تغییر آدرس، با همراه داشتن اصل و کپی این مدارک باید به اداره مالیات مراجعه نموده و تغییر آدرس و کدپستی را به اداره دارائی اعلام نمود.
چنانچه کد پستی تغییر نموده و با کدپستی فعلی حتی اگر یک رقم اختلاف داشته باشد بایستی نسبت به تغییر کدپستی اقدام نمود. در واقع اصلاح کدپستی شرکت همان تغییر کدپستی می باشد.
شرکت هائی که دارای مجوز هستند و تحت نظر یک سازمان یا اداره مشغول به فعالیت هستند، جهت انجام تغییرات خود باید تائیدیه سازمان را اخذ نمایند در غیر اینصورت تغییرات مورد تائید اداره ثبت شرکت ها قرار نخواهد گرفت.
 
جدای از اینکه اعلام آدرس و کدپستی جدید جزء الزامات قانونی شرکت ها است، تمام ابلاغیه ‌ها و نامه‌های اداری شرکت به آدرسی که به عنوان نشانی قانونی اعلام شده است ارسال می‌شود، همینطور افرادی که قصد مراجعه به شرکت را دارند به آخرین آدرس ثبت شده شرکت مراجعه می نمایند؛ باید آدرس جدید شرکت اعلام شدعه و در اداره ثبت شرکت ها به ثبت برسد.
 
همان طور که گفته شد با تغییر واحد ثبتی، شماره ثبت شرکت نیز تغییر می کند اما سایر مشخصات شرکت مانند نام شرکت، موضوع و... تغییری نمی کنند.

مدت زمان تغییر آدرس و کدپستی شرکت


پس از تنظیم صورتجلسه و ارسال به اداره، صدور آگهی حدود یک هفته الی ده روز کاری زمان بر خواهد بود.