ثبت شرکت آلامتو موسسه ثبت شرکت الامتو برترین موسسه ثبت ایران

موسسه خدمات اداری آلامتو

021 8842 3996
انجام کلیه خدمات بصورت غیر حضوری و حضوری
sabtalamto@gmail.com

زمانی که یک شرکت ثبت میشود ممکن است میزان سرمایه و سهم شرکا برای انجام یک پروژه کافی نباشد و یا شرکت به تنهایی قادر به انجام آن نباشد بدین جهت استفاده از سرمایه - دانش و توانایی سایر افراد یا شرکت ها میتواند  این ضعف ها و کمبودها را جبران کند و هر یک عهده دار بخشی از کار میشوند تا نتیجه مدنظر حاصل شود . مثلا تولید یک خط قطار نیازمند توانایی های متعددی می باشد که ممکن است یک شخص یا شرکت به تنهایی قادر به تولید و طراحی آن نباشد بنابراین نیاز به مشارکت با سایر افراد یا شرکت ها می باشد . به همکاری و شراکت دو یا چند شخص – شرکت – سازمان – حکومت و......... برای انجام یک فعالیت مشترک و یکی کردن سرمایه ها گفته میشود . وظایف هر یک از اعضا توسط یک تفاهم نامه و قرارداد همکاری  مشخص میشود و توسط اداره ثبت شرکت ها تایید میشود  و در قالب یک شرکت مسئولیت محدود و یا سهامی خاص به ثبت میرسد.​​​​​​​

تعریف شرکت کنسرسیوم:​​​​​​​

 ۱- کنسرسیوم جهت انجام فعالیت خاصی تشکیل میشود و این فعالیت از تمامی جهات  باید مشخص و تعریف شده باشد.
 ۲- موارد مربوط به انتقال سهام – افزایش سرمایه و مدت زمان  - سهم یک از اعضا – سود و زیان اعضا – نحوه خاتمه و انحلال   و ........ کنسرسیوم طی یک توافق نامه و قرداد مشخص می_شود .
 ۳- کنسرسیوم ها در قالب شخصیت حقوقی که میتواند مسیولیت محدود یا سهامی خاص باشد به ثبت میرسند .
 ۴- کاهش ریسک از طریق مشارکت
   ۵- مدت زمان آن محدود می باشد ( تا پایان پروژه مدنظر) مثلا جهت انجام یک پروژه راهسازی ضمن اینکه در اساسنامه شرکت مدت زمان انجام کار تعیین شده و کنسرسیوم موظف است تا زمان مشخص شده پروژه را به انجام برساند .

ویژگی کنسرسیوم:

۱- جوینت ونچر میتواند انعقاد قرارداد و ثبت شرکت با افراد ایرانی یا غیر ایرانی باشد .
 ۲- کاهش ریسک از طریق مشارکت 
  ۳- موارد مربوط به انتقال سهام – افزایش سرمایه و مدت زمان  - سهم یک از اعضا – سود و زیان اعضا – نحوه خاتمه و انحلال و........ جوینت ونچر طی یک توافق نامه و قرداد مشخص می_شود .
 ۴- جوینت ونچر الزامی به تعیین یک هدف ندارند مثلا برای انجام تنها یک پروژه –  درجوینت ونچر افراد یا شرکت ها میتوانند چندین هدف مشابه را با هم به انجام برسانند .​​​​​​​

ویژگی جوینت ونچر :​​​​​​​

این نوع از شرکت ها را میتوان در قالب شرکت سهامی خاص یا مسیولیت محدود ثبت نمود .که جهت اطلاعات بیشتر میتوان به بخش شرکت سهامی خاص یا مسیولیت محدود مراجعه فرمایید.

ثبت شرکت جوینت ونچر و شرکت کنسرسیوم :


1-اشتراک سرمایه ها که باعث کاهش ریسک
2-دسترسی به مشتریان و بازارهای جدید
3-دستیابی به دانش و تکنولوژی های جدید

مزایای ثبت جوینت ونچر و شرکت کنسرسیوم :

شرکتی است که دارای چند شرکت زیر مجموعه می باشد و که به این شرکت اصطلاحا شرکت مادر گفته میشود . کنترل شرکت های زیرمجموعه توسط شرکت مادر انجام میشود . شرکت مادر فعالیتی انجام نمیدهد و از طریق مالکیت سهام مدیریت شرکت های زیرمجموعه را بر عهده دارد. بیشتر از ۵۰٪سرمایه هلدینگ را شرکت مادر تامین می کند و مابقی سرمایه از طریق سایر شرکت ها .
​​​​​​​

هلدینگ :

جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات جامع تر با ما تماس حاصل فرمایید.